Ekonomi

Gün Öncesi: Salesforce, Snowflake ve perakendeden kazanç raporları

Investing.com – Hisse senetleri, Şubat’ı düşüşle kapatarak 2023’ün başındaki ralliyi bitirme yolunda ilerliyor.

Dow Jones Sanayi Ortalamasıönceki ilgi alanlarınızı silerken S&P 500Ve Nasdak, Şubat ayını düşüşle kapattı, ancak bu yıl ciro açısından hala yüksek seviyelerde.

Daha yüksek faiz oranları endişesi endekslerdeki bu düşüşü tetikliyor. yatırımcılar, Besledi Mart ve Mayıs toplantılarında oranların yeniden artırılacağına inanıyor ve her iki toplantıda da çeyrek puanlık bir artışın büyük olasılıkla olduğu konusunda birden fazla kez hemfikir. Gösterge faiz oranının yaz sonunda %5,1’in üzerine çıkması bekleniyor.

Yatırımcılar, Fed’in yeniden faiz indirimine başlamadan önce faiz oranlarını ne kadar yükseklerde tutmayı planladığı konusunda daha fazla netlik istiyor.

Faiz artırımlarının yakında sona ereceğine olan inanç, büyüme hisselerinin yılın başındaki düşüşünden kurtulmasına yardımcı oldu. işgücü piyasasıVe Çekirdek enflasyon Beklenenden yüksek gelen veriler de yolun sonunun görünmediği endişelerini canlandırdı. Şubat ayı imalat faaliyetine ilişkin yeni veriler Çarşamba günü açıklanacak ve analistler bu bilgilerde hafif bir artış bekliyor.

Ancak Şubat ayı istihdam bilgileri bir hafta daha açıklanmayacak. Bu, Fed’in Mart ayı toplantısına giderken yakından inceleyeceği önemli bir rapor olacak.

Bugün piyasaları etkileyebilecek üç gelişme:

1. Salesforce kazanç raporu

İş yazılımı üreticisi Salesforce Inc (NYSE: CRM ), 8 milyar $ gelir üzerinden hisse başına 1.36 $ faiz bildirmesi bekleniyor. Firma, kendisinden daha fazla kar elde etmek isteyen birçok aktivist yatırımcının hedefi olacak bir konumdadır.

2. Kar tanesi çıkış raporu

bulut şirketi Kar Tanesi A.Ş.(NYSE: KAR ), 576.2 milyon dolarlık gelir üzerinden hisse başına 4 sentin biraz üzerindeki faydaları paylaşabilir. Yatırımcılar, bulut hizmetlerine yapılan harcamalarla ilgili söylenenleri dinleyecek.

3. Perakende kar raporları

Dolar Ağacı A.Ş.(NASDAQ: DLTR), beklentiler hisse başına 2,02 $ ve 7,6 milyar $ gelir raporlamaktan yanayken, Lowe’s Companies Inc (NYSE: DÜŞÜK ), 22,7 milyar dolar gelir ve hisse başına 2,21 dolar bildirmesi bekleniyor. Analistler, perakendecilerin tüketici harcamaları, maliyetler ve envanter hakkında söyleyeceklerini dinleyecek.

Yazar: Liz Moyer

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu