Haber

Hatay’da su sorunu cuma günü sona erecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu Yönetimi Genel Müdürlüğü (ASAT) ekipleri, deprem felaketinin yaşandığı ilk günlerden bu yana Hatay’ın su şebekesini devreye sokmak için çalışma yürütürken, cuma gününe kadar tüm sorunları giderecek. Şehrin çoğuna su geldi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu Yönetimi Genel Müdürlüğü (ASAT) ekipleri, depremin ilk gününden bu yana Hatay’da çöken şebeke suyunun tekrar hayata kazandırılması ve fay hatları üzerinden geçen ana boruların onarılması için çalışıyor. Hatay Büyükşehir Belediyesi Hatsu Genel Müdürlüğü’ne ait 7 adet su üretim tesisi ve 1 adet içme suyu arıtma tesisini makine, teçhizat ve teknik donatı ile devreye alan ASAT, mahallelerdeki kuyulardan temiz su temin etmeye başladı. bir çadır kent.

24 SAAT ÇALIŞIYORLAR

Sık sık suları kesen ve fay hatlarının üzerinden geçen ana boruları kırarak onarım yapan ASAT grupları, bölgeyi bilmemelerine rağmen farklı bir coğrafyada gece gündüz tüm sorunları çözmeye çalışıyor. Cuma gününe kadar ana hudutlardaki sorunların tamamen çözülmesi hedeflenirken, 24 saat su iletilemeyen mahallelerde ASAT su pompaları vatandaşlara saf su taşıyor.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-guclukonak.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu