Haber

Naci Görür, Adana’daki deprem sonrası Savrun fayına işaret etti: Stres alanlarında değişiklik var

Naci Görür, Adana’da meydana gelen 5.5 büyüklüğündeki depremin ardından değerli açıklamalarda bulundu. 2 gün önceki Malatya depremlerinde Savrun fayında değişimler gözlemlendiğini belirten Görür, “Adana depremi Saimbeyli ve Savrun Faylarının yakınsama zonunda, muhtemelen Savrun zonunda. 6 Şubat depremlerinden sonra bölgede fay zonları üzerinde stres alanlarında değişimler oluyor.”

“STRES ALANI DEĞİŞİMİNDEN NEDENİYLE SAVRUN FAYI OLUŞMAKTADIR”

Görür, Malatya’da 2 gün önce meydana gelen 4 büyüklüğündeki depremin ardından dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Savrun fayına dikkat çeken Görür, “Malatya-Uluköy depreminden sonra Tatlar-Nurhak ve Topallar-Saimbeyli’de 4.1 ve 4.0 büyüklüğünde iki deprem daha oldu. Tatlar sarsıntısı Çardak Fayı ve artçısı Savrun Fayı yakınlarında. Bu deprem 6 Şubat sarsıntılarından sonra meydana gelse de gerilim alanı değişimine bağlı olarak Savrun Fayı üzerinde severek meydana geliyor.”

Stres alanları değişir” layout=”iç” genişlik=”585″ yükseklik=”193″>

“DEĞİŞİKLİKLER MEVCUTTUR”

Adana’da bu sabah meydana gelen 5.5’lik depremin hemen ardından fayı işaret eden Görür, “Adana Kozan’da 5.5’lik deprem. Saimbeyli ve Savrun Faylarının yakınsama zonunda, muhtemelen Savrun zonunda. 6 Şubat depremlerinden sonra bölgedeki fay zonları üzerindeki stres alanlarında sevgiyle değişim var.”

kesaphaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu