Ekonomi

Zorlu Enerji’nin ödenmiş sermaye artırım süreci yarın başlıyor

Investing.com – Şiddetli GüçSermaye Piyasası Kurulu’ndan ödenmiş sermaye artırımına ilişkin onay 8 Haziran tarihinde alınmıştır.

Şirket, SPK onaylı karar uyarınca, tamamı nakden ödenmek üzere mevcut sermayesini 2.500.000.000 TL’den %100 oranında 5.000.000.000 TL’ye çıkaracaktır. Böylece ihraç edilecek nominal değeri 2,5 milyar TL olan paylar için pay sahiplerinin portföylerindeki payların %100’ü oranında yeni pay alma hakkı bulunmaktadır.

Açıklamaya göre yeni hisse alma hakkı 15 Haziran’da başlayacak ve 3 Temmuz’a kadar devam edecek. Olağan kurallarda rüçhan hakkının kullanılması için 15 günlük bir süre belirlenmiş olmasına rağmen, yeni pay alma süresi Haziran ayının resmi tatil olması nedeniyle bir sonraki iş günü olan 3 Temmuz 2023’e uzatılmıştır. 28.

Yeni pay alma hakkının kullanılmasında 1 lot (100 adet) pay 1 TL bedelle satışa sunulacaktır. Yeni pay alma hakkının sona ermesinden sonra payların kalması durumunda, 2 iş günü itibari fiyatından düşük olmamak kaydıyla borsada oluşan fiyattan halka arz edilir.

Bu süreçten sonra satılmayan hisse kalmaması durumunda Güçlü Enerji’nin ana ortağı Güçlü Holding kalan hisselerin tamamını almayı taahhüt etmiştir.

ZORLAMA hisse bugün %1’e yakın düşüşle 4,76 TL’den işlem görüyor. Hisse fiyatı hafta başından bu yana %6 değer kaybetti.

Author: Günay Caymaz

Borsa verileri, uygun fiyat, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan faydalı çıkmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. katılmak tıklamak .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu