Haber

Görele’de muhtar adayına pankart cezası

Giresun’un Görele ilçesinde, “Ben maaşlı muhtar adayıyım. Fakirin değil zenginin yanındayım” pankartıyla sosyal medyada gündem olan muhtar adayı Zafer Fison’a idari para cezası uygulandı.

Taşlık Köyü Muhtarlığı’nda “Ben maaşlı muhtar adayıyım. Fakirin değil zenginin yanındayım” yazılı posteriyle ilgi odağı olan 43 yaşındaki Zafer Fison, İlçeye, izinsiz poster astığı gerekçesiyle para cezası kesildi.

İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin köye gelerek pankarta zarar vermesi üzerine tutanak tutuldu ve izinsiz pankart asma hatası nedeniyle 1.295 lira idari para cezası kesildi.

Amacının seçim öncesinde muhtar adaylarını ironik bir sözle uyarmak olduğunu belirten Zafer Fison, “Yerel seçimlere henüz 5-6 ay kalmasına rağmen köylerde herkes seçim havasındaydı. Her aday şöyle dedi: maaş için değil askerlik için aday oldu. ama biliyoruz ki muhtar olduktan sonra birçok kişi maaşını alıp hizmeti unutuyor. ben bu duruma atıf olarak böyle bir poster astım. ama bakalım ceza ne oldu? posterden daha değerliydi. Posteri bedava yaptırdım ama kaldırmak 1.295 liraya mal oldu. Aslında köyde çiftçilik yaparak geçimimi sağlıyordum. Bakalım bu cezayı nasıl cezalandıracağım. “Başladım.” Ben ödeyeceğimi düşünüyorum ama en azından muhtar adaylarına iletmek istediğim tebligat yerine getirildi” dedi. -GİRESUN

caykara-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu